Dnia 3 grudnia Kościół Katolicki w swojej Liturgii wspomina postać św. Franciszka Ksawerego, Wielkiego Misjonarza Narodów. Dla Misjonarzy Krwi Chrystusa jest to wspomnienie szczególne, bowiem św. Franciszek Ksawery czczony jest jako jeden z patronów Zgromadzenia. Założyciel Stowarzyszenia, św. Kasper del Bufalo otaczał tego świętego szczególnym nabożeństwem, m.in. dlatego, że za jego wstawiennictwem został uleczony z ciężkiej choroby…
W tym dniu o godzinie 18:00 została odprawiona uroczysta Suma Odpustowa w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym p.w. Św. Franciszka Ksawerego w Ożarowie Mazowieckim, której przewodniczył i homilię wygłosił Ks. prof. UKSW dr hab. Marian Kowalczyk SAC, wraz z nim celebrowali: prowincjał zgromadzenia ks. Franciszek Piotr Grzywa CPPS, rektor domu ks. Henryk Czubat CPPS, prefekt kleryków ks. Mariusz Szykuła CPPS i wszyscy przybyli na tę uroczystość kapłani.
Ksiądz profesor podczas kazania przybliżył zgromadzonym postać św. Franciszka Ksawerego… Patron domu urodził się dnia 7 kwietnia 1506 roku na zamku Xavier w kraju Basków (Hiszpania)… W kaplicy zamkowej wisiał krzyż przedstawiający Chrystusa z uśmiechem na twarzy, właśnie w tej kaplicy Franciszek poznawał, jak należy radować się wewnętrznie także z cierpienia. Zrozumiał, że to cierpienie z Chrystusem ma wydźwięk poranka Wielkanocnego… Celebrans uświadamiał zgromadzonych, jak ważne było dla Franciszka głoszenie Ewangelii wszystkim bez wyjątku i obawy. Patron dnia - jak podsumował kaznodzieja, mógłby śmiało powiedzieć za św. Pawłem: „Dla mnie żyć to Chrystus”.
Bardzo mocno został podkreślony fakt, że my, idąc za wzorem św. patrona, powinniśmy być dla siebie braćmi i siostrami ze względu na więzy Krwi Chrystusa, które nas łączą!
Wśród zaproszonych gości był burmistrz Ożarowa Mazowieckiego Pan Paweł Kanclerz, licznie przybyli sąsiedzi, dobroczyńcy i sympatycy Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego, czcigodne siostry Urszulanki oraz członkowie Wspólnoty Krwi Chrystusa.
Już po raz trzeci w progach Domu św. Franciszka Ksawerego zagościł Teatr Akademicki UKSW „…ale o co chodzi…?”, który uświetnił swoim przedstawieniem ten wyjątkowy dla dzień. W latach poprzednich odbyły się premiery spektakli „Dzień Gniewu” (2009) i „Czarna Wołga” (2010).
W tym roku artyści teatru zaprezentowali spektakl pod tytułem: „Tajemnice” na podstawie słuchowiska Jerzego Janickiego „Tajemnica Spowiedzi”. Przedstawienie to jest nieco odrealnioną opowieścią o ludzkich słabościach i sekretach. Główny bohater prowadzi życie wyrzutka nieuczestniczącego w codziennej bieganinie. Nie oznacza to jednak, że jest on całkowicie wyzwolony, bo czy można uciec przed światem?
Chociaż niektórzy odczytywali spektakl politycznie, jego reżyser Piotr Żabczyński zapewniał, że „Tajemnice” nie są zarzutem skierowanym do żadnej konkretnej grupy.
Po występie studenci z UKSW zaskoczyli kolejną niespodzianką. Swoim wokalnym talentem uraczyła zgromadzoną publiczność solistka Teatru „…ale o co chodzi…?” Karolina Jarzyńska.
Wszystkim przybyłym gościom bardzo serdecznie dziękujemy
za ich obecność i wspólną modlitwę w tym wyjątkowym dla nas dniu…
Błogosławiona Krew Jezusowa!
Aktorzy teatru:
- Reżyseria:Piotr Żabczyński
- Scenografia i kostiumy :Martyna Racka, Urszula Szałata , oraz zespół Teatru „…ale o co chodzi…?”
- Obsada:Aleksandra Jarosławska, Karolina Jarzyńska, Iza Lewandowska, Natalia Malczyk, Wojciech Gałek Max Bugajak, Mateusz Rybarkiewicz
- Opieka artystyczna:Wiesław Rudzki
[slideshow]