Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią
Program
- 20.00 Rozpoczęcie przy kawie, herbacie i ciastku
- 20.30 Konferencja „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”
- 21.15 adoracja Najświętszego Sakramentu
- 22.00 Przerwa na nabranie sił fizycznych
- 22.30 Warsztaty
- 00.00 Msza Święta
- 1.00 Przerwa na dużą kawę
- 1.30 Rozważanie Pisma Świętego
- 2.30 Film niespodzianka
Zapraszamy na następne czuwanie nocne p.t. Błogosławieni czystego serca - 31 marca 2012 r.
Słowo miłosierdzie w j. hebrajskim oznacza matczyne łono, zjednoczenie małżeńskie, zmiłowanie się (pochylenie się). W myśli hebrajskiej mówiono, że jeżeli 1 na 1000 aniołów wstawia się za nami, to Bóg zlituje się nad nami, ze względu na wstawiennictwo tego jednego. Ukazuje to, jak wielka jest moc modlitwy wstawienniczej. Tak samo wielką wartość ma modlitwa za człowieka, który mnie skrzywdził. Ciekawa jest historia Jonasza. On, który ostatecznie zgodził się pójść do miasta Niniwy i ostrzec ludzi przed karą Bożą, sam później buntuje się przeciwko Bogu, który okazywał swoje miłosierdzie Niniwitom. Miłosierdzie nie przeczy sprawiedliwości. Czy może miłosierdzie to słabość!? Nie! Miłosierdzie nie ocenia człowieka, daje przebaczenie. Przez modlitwę mamy się formować, aby móc wyjść do drugiego. Miłosierdzie jest tym, co widzimy i słyszymy na Golgocie: „Ojcze przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią” - jedne z ostatnich słów Jezusa.
My często problem widzimy u innych, a nie u siebie. To nas zaślepia.
Na adoracji, każdy z nas mógł doświadczyć mocy modlitwy przebaczenia. Była czytana modlitwa o przebaczenie ułożona przez o. DeGrandisa (pdf)
W związku z Wielkim Postem, można było złożyć „jamużnę wielkopostną” (na Ośrodek Pomocy Społecznej Osobom Niepełnosprawnym) oraz podjąć się zadania związanego z miłosierdziem jako przygotowanie się do Triduum Paschalnego.
[slideshow]